Grzyb trzeci w Sosnovej

Grzegorz Grzyb jadący Fabią S2000 wystawioną przez Rufa Sport, zajął trzecie miejsce w klasie 2 podczas 10.

Global Assistance Setkáni Mistrů. Na Global Assistance Racing Arena w Sosnovej spotkały się gwiazdy rajdów, rallycrossu i autocrossu. Rywalizowano na równoległym, asfaltowo-szutrowym torze z mostkiem.

W finale klasy 2 wystąpili ściganci. Jiri Navratil pokonał o 2,008 sekundy Tomasa Kostkę. W pojedynku o trzecie miejsce, Grzegorz Grzyb okazał się lepszy o 76 tysięcznych od Antonina Tlustaka.

Do finału Rally WRC dostały się dwa nowe samochody tej kategorii. Martin Prokop w Fieście, był szybszy o 0,668 sekundy od Vaclava Pecha w Mini. W półfinale odpadli kierowcy Fabii - Pavel Valousek i Jan Cerny.

570-konne Fabie zespołu All-Inkl.com zdominowały kategorię SuperCars. Marc Basseng jeżdżący w mistrzostwach świata GT1, pokonał szefa teamu, Rene Münnicha, który nie ukończył finału. Kolejne miejsca zajęli Marek Zeman i Ales Mrkacek w Lancerach. Klasę Super1600 wygrał Jaroslav Kalny, a SuperNational - Roman Castoral.