Karam sprawił niespodziankę

Sage Karam, który w poprzednich sześciu sezonach zaliczył 19 startów w IndyCar, nieoczekiwanie wygrał American Red Cross Grand Prix na wirtualnym Watkins Glen International.

Sage Karam, Dreyer & Reinbold Racing Chevrolet, Pit Stop Competition

25-latek z Dreyer & Reinbold Racing pokonał Felixa Rosenqvista o 3,6 sekundy. Za Willem Powerem, jako czwarty osiągnął metę dwukrotny mistrz Supercars, Scott McLaughlin.

Robert Wickens musiał zrezygnować ze startu, ponieważ nie doszła zamówiona kierownica. Sage Karam wykorzystał pole position, obejmując prowadzenie przed Rosenqvistem i Scottem Speedem. Oliver Askew odebrał czwarte miejsce Willowi Powerowi. Alexander Rossi zaliczył kraksę.

Álex Palou wyprzedził Powera i Askew. Na 5 okrążeniu Will Power zostawił za sobą Kanadyjczyka z McLarena. Scott McLaughlin i Oliver Askew zderzyli się na szykanie Bus Stop. Josef Newgarden wjechał w Dallarę Simona Pagenauda (6).

Do pierwszego pit stopu (15) Karam oddalił się od Rosenqvista na 2,5 sekundy. Scott Speed stracił trzecie miejsce, czołowo uderzając w barierę (23). Przed drugim postojem (31) Karama i Rosenqvista dzieliło 3,5 sekundy.

Jimmie Johnson, dziewiętnasty w kwalifikacjach, trzynasty do pierwszej serii pit stopów, wpadł w opony na Bus Stop (34) Sześć okrążeń przed metą Oliver Askew przegrał pojedynek o P4 ze Scottem McLaughlinem.

AMERICAN RED CROSS GRAND PRIX (45 okrążeń)