Klonowski wiceliderem

Po drugim miejscu w Natschbach, Marcin Klonowski został wiceliderem Stockcar Racing Cup.

Zwycięstwo przypadło Tomowi Smartowi, który opuścił pierwszą rundę, po czym wygrał trzy następne.- Godzinę przed startem tor został kompletnie zalany przez burzę - mówi Marcin Klonowski. - Do pierwszego z trzech przedbiegów startowaliśmy w deszczu. Mój kolega z teamu, Manfred Stohl zajął w przedbiegach 4, 5 i 2 miejsce. Ja byłem trzykrotnie drugi i obydwaj dostaliśmy się do finalu A. W finale A zająłem 2 miejsce za Gerhardem Windsteyem. Manfred Stohl po kolizji z Hansem-Jürgenem Erhartem, zakończył finał na pierwszym okrążeniu. Ojciec Manfreda, Rudi Stohl, legenda rajdów, ukończył finał B na 2 miejscu.Do Grande Finale startowałem z ostatniego pola, mając najwięcej punktów wraz z angielskim mistrzem Stockcar F2, Tomem Smartem. Ukończyłem wyścig na 4 miejscu, co dało mi drugą lokatę w 4 eliminacji Stockcar Racing Cup. Wskoczyłem na drugie miejsce w mistrzostwach ze stratą tylko jednego punktu do Hansa-Jürgena Erharta.Drugie miejsce na podium to coś wspaniałego przed wakacyjną przerwą, zwłaszcza, że zostałem wiceliderem mistrzostw. Szkoda mi tylko kolegi z teamu, Manfreda Stohla, który był liderem przed tą eliminacją i spadł na 3 miejsce. Wyścigi zaczęły się fatalnie jeśli chodzi o pogodę, bo godzinę przed zawodami ulewa zalała tor, ale po pierwszych przedbiegach już znalazłem dobrą nitkę toru i dobrą przyczepność, co było kluczowe tego dnia.Cel jest jeden w tym sezonie i każdy w zespole o tym wie - wprowadzić na koniec sezonu obydwu kierowców na podium. Chciałbym serdecznie podziękować mojemu trenerowi i jednocześnie menedżerowi. To wspaniały facet, który zna się na rzeczy i wie, jak jechać w konkretnych warunkach, potrafi przekazywać ważne wskazówki. Dziękuję również polskim kibicom, którzy licznie przyjeżdżają na moje zawody, żeby dopingować mnie i wspierać.