-
-

Ścigali się ze Stohlem

23 maj 2012, 10:21

Darek Nowicki zajmuje drugie, Marcin Klonowski - dziewiąte miejsce po pierwszej rundzie Stockcar Racing Cup.

Austriacka seria zainicjowana przez Manfreda Stohla, rozpoczęła się na żużlowym torze w Natschbach-Loipersbach. Stohl, który nie wystartował VIP-owskim Picanto na Red Bull Ringu z powodu kolizji terminów, wygrał finał B i Grande Finale, a po rundzie widnieje na piątej pozycji w punktacji. Prowadzi Hans Schachinger, były rajdowy mistrz Austrii w grupie N.Darek Nowicki został zaproszony na zawody przez P1 Racing. W teamie Waltera Grubmüllera pracuje Marcin Klonowski, wychowanek firmy Auto-Serwis Nowicki z Lubonia. W półfinałach Nowicki i Klonowski wygrali po jednym wyścigu. Poza tym Darek Nowicki zajął drugie, czwarte i szóste miejsce. W finale A finiszował 4,7 sekundy za Schachingerem, 3 sekundy przed Lukasem Lichtner-Hoyerem, znanym z wyścigów GT. Marcin Klonowski zajął piątą lokatę w finale B. Na zakończenie przeprowadzono Grande Finale. Najszybszy był Stohl - przed Ledermairem, Schachingerem, Nowickim i Kolonowskim.PUNKTACJA STOCKCAR RACING CUP1. Johann Schachinger (A) 101, 2. Darek Nowicki (PL) 94, 3. Lukas Lichtner-Hoyer (A) 89, 4. Hermann Neubauer (A) 85, 5. Manfred Stohl (A) 85, 6. Johann Ledermair (A) 82, 7. Ernst Hausleitner (A) 78, 8. Alfred Neuberger (A) 69, 9. Marcin Klonowski (PL) 68, 10. Michael Böhm (A) 68.Fot. stockcar-racing.com