-
-

Vettel w pojedynkę

22 sty 2017, 19:49

Sześć razy najlepszy w duecie z Michaelem Schumacherem, Sebastian Vettel w pojedynkę wygrał ROC Nations Cup.

Drugi kierowca Team Germany, Pascal Wehrlein wycofał się po wypadku w indywidualnym Wyścigu Mistrzów. W finale w Miami, Vettel pokonał 2-0 Team USA NASCAR, czyli braci Kurta i Kyle'a Buschów.Z grupy A awansowały do półfinałów Team USA IndyCar (Hunter-Reay, Rossi) i Team USA NASCAR (Kurt i Kyle Busch). Dwa zwycięstwa Stefana Rzadzinskiego nie pomogły Team ROC Factor Canada. Odpadł również Team USA Rally X (Pastrana, Speed).Sebastian Vettel ograł kolejno Jensona Buttona, Davida Coultharda, Toma Kristensena i Pettera Solberga, zapewniając Team Germany pierwsze miejsce w grupie B. Zakończyły występ Team Great Britain (Button, Coulthard) i Team Nordic (Kristensen, Solberg).W grupie D brylował Team Colombia. Zwycięzcę Race of Champions, Juana Pablo Montoyę wspierał Gabby Chaves. Drugie miejsce zajął Team Brasil (Kanaan, Massa), trzecie - Team ROC Factor Latin America. Gabriel Glusman, podobnie jak Rzadzinski wybrany przez internautów, w pierwszym wyścigu uszkodził Polarisa Slingshot i zakończył jazdę. Na torze pozostał Hélio Castroneves.W półfinale Sebastian Vettel pokonał Juana Pablo Montoyę o 0,7832 sekundy przy użyciu Arieli Atom Cup. a następnie poradził sobie z Gabbym Chavesem w wyścigu ROC Car. Kierowca IndyCar stracił 1,0552 sekundy. Kurt Busch wyprzedził Ryana Hunter-Reaya w KTM X-Bow, ale brat Kyle nie dał rady Alexandrowi Rossiemu w VUHL 05. W decydującym wyścigu Kurt Busch zmierzył się z Rossim w ROC Car. Mistrz NASCAR Nextel Cup Series 2004 osiągnął metę z przewagą 1,1522 s. Rywal protestował dopatrując się falstartu starszego z braci Buschów.Buschowie nie sprostali Sebastianowi Vettelowi w finale. Kurt przegrał o 1,1284 s w Arielu Atom Cup. Kyle był wolniejszy od kierowcy Ferrari o 0,4428 s w Fieście RX Lites.- Bardzo żałuję, że nie ma tu z nami Michaela (Schumachera) - powiedział Vettel. - Razem rozpoczęliśmy tę podróż. On mnie wprowadził do Race of Champions. Wiele się od niego nauczyłem. Jak widać, byłem pojętnym uczniem!