Ardigò trzykrotnym mistrzem świata

Po dwóch tytułach mistrza świata w KF1 (2007-08), Marco Ardigò sięgnął po prymat w kategorii KZ.

31-latek wygrał finał na Circuito Internazionale Napoli w Sarno, wyprzedzając o 1,5 sekundy kolegę z Tony Kart Racing Team, Flavio Camponeschiego. Na trzecim stopniu podium stanął Rick Dreezen, który popsuł start, ale przebił się na trzecią pozycję. Bartosz Idzikowski z DTK Racing Team Poland ukończył repasaż na ósmym miejscu.Paweł Myszkier rywalizował w KZ2 i zajął 18 lokatę w drugim przedfinale Super Cupu. 13-letni Kuba Greguła, czwarty w repasażu, 30 w przedfinale, ukończył finał ostatniej rundy Academy Trophy na 32 pozycji. Wojciech Garbacz nie przebił się przez repasaż (11.). Trofeum przypadło zwycięzcy z Sarno, Richardowi Verschoorowi.MISTRZOSTWA ŚWIATA KZ1. Marco Ardigò (I) Tony/Vortex2. Flavio Camponeschi (I) Tony/Vortex +1,5973. Rick Dreezen (B) Zanardi/Parilla +2,4694. Mirko Torsellini (I) Birel/TM +3,3775. Paolo De Conto (I) Birel/TM +3,4326. Arnaud Kozlinski (F) Intrepid/TM +3,7447. Patrik Hajek (CZ) Praga/Parilla +6,6088. Jorrit Pex (NL) CRG/TM +8,1439. Jonathan Thonon (B) Praga/Parilla +8,21610. Anthony Abbasse (F) Sodi/TM +8,465SUPER CUP KZ21. Ryan van der Burgt (NL) DR/TM2. Lorenzo Camplese (I) Maranello/TM +0,1863. Menno Paauwe (NL) Birel/TM +2,2034. Luca Tilloca (I) Intrepid/Modena +2,2435. Francesco Celenta (I) Energy/TM +2,9376. Andreas Hansen (DK) Tony/Vortex +3,3353 RUNDA ACADEMY TROPHY1. Richard Verschoor (NL)2. Xavier Lloveras (E) +0,2193. Berkay Besler (TR) +0,6304. Max Hesse (D) +0,8085. Oliver York (GB) +2,0976. Marta Garcia Lopez (E) +2,44332. Jakub Greguła (PL) +53,907KOŃCOWA PUNKTACJA1. Verschoor 64, 2. Ota 50, 3. van Kalmthout 48, 4. Besler 47, 5. Vromant 31, 6. Lloveras 30.