Basz 18 w Lonato

16-letni Karol Basz jako jedyny polski kartingowiec, zakwalifikował się do finału KF2 podczas Winter Cup w Lonato.

W tej najpopularniejszej kategorii startowało 131 zawodników - Basz rozpoczynał finał z 33 pola i przebił się na 18 miejsce.

W czasówce Basz zajął 11 lokatę w grupie. Aleks Zawada uzyskał 25 rezultat, Mateusz Rzucidło był 30 w grupie. Zawada (24) i Rzucidło (18) zakończyli występ w repasażu, przy czym Mateuszowi Rzucidle zabrakło 0,4 sekundy i jednego miejsca, żeby awansować do półfinału.

Basz był dwukrotnie czwarty w wyścigach kwalifikacyjnych. W półfinale, po starcie został uderzony przez rywala i wypadł z toru. Wrócił na 22 pozycji - do mety przesunął się na 11 lokatę, uzyskał najlepszy czas okrążenia i awansował do finału. Przypadło mu jednak przedostatnie pole startowe.

- Żałuję pechowego startu w półfinale - powiedział Karol Basz. - Takie są jednak wyścigi w kartingu. Oprócz umiejętności trzeba też mieć szczęście, często dochodzi bowiem do kolizji. Cieszę się, że pokazałem szybką jazdę i udowodniłem zagranicznym kierowcom, że Polak może ich wyprzedzać. W tym sezonie planuję szereg startów za granicą, więc mam nadzieję, że jeszcze zdołam się zrewanżować rywalom. Moim marzeniem jest pójść w ślady Roberta Kubicy, którego podziwiam i uważam za swojego idola.

16-letni Yannick de Brabander z Antwerpii, który w listopadzie testował pojazd Formuły BMW w ramach nagrody Red Bulla za mistrzostwo WSK International Series, sprawił sensację w KF1. Drugi w czasówce, de Brabander wygrał wyścigi w grupach oraz drugi półfinał, a następnie triumfował w finale. Belg przeszedł w tym roku do zespołu Intrepida. W 2007 jako kierowca Maranello Racing Kart, de Brabander sięgnął po Winter Cup w KF2.

Fin Aaro Vainio z ekipy Maranello zwyciężył w KF3. Carlos Sainz junior wygrał repasaż, ale odpadł w półfinale.