Basz drugi w Bahrajnie

I'm f...

World Champion! - poinformował na Twitterze Tom Joyner, zwycięzca rundy w Bahrajnie i nowy kartingowy mistrz świata w KF. Listonosz z Braintree jeżdżący w Chiesa Corse, Joyner ukończył finał 2,3 sekundy przed Karolem Baszem, któremu przypadło czwarte miejsce w mistrzostwach - z zaledwie 4 punktami straty.Siódmy w czasówce, Basz zajmował 12 lokatę po wyścigach kwalifikacyjnych (6-28-6). W drugim wyścigu silnik nie chciał odpalić i krakowianin ruszał z ostatniego pola. W przedfinale Basz awansował na 9 pozycję, a w finale przebił się na P2. Karol Dąbski startujący z 26 pola, na mecie był osiemnasty. Lider mistrzostw po pierwszej rundzie, Max Verstappen został wykluczony za spowodowanie kolizji z Nicklasem Nielsenem. Ben Hanley, czwarty na mecie, zdobył tyle samo punktów co Joyner, jednak w odróżnieniu od rodaka nie miał w dorobku wygranej rundy.

- Świetnie jest zakończyć sezon z dobrym rezultatem - powiedział Karol Basz. - Weekend nie był łatwy, zwłaszcza finałowy wyścig, w którym zyskałem aż siedem pozycji. Patrząc na klasyfikację można żałować problemów z kwalifikacji, czy wcześniejszej rundy w Sarno, jednak takie już są wyścigi i do sukcesu trzeba także odrobiny szczęścia. Trzeba się jednak skupić na pozytywach, a podium w

mistrzostwach świata to zdecydowanie dobry wynik! Chciałbym podziękować za wsparcie swoim fanom, Fundacji Wierczuk Race Promotion oraz Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.

Wyniki KF Junior nie są jeszcze oficjalne. Nikita Mazepin, drugi w finale, został ukarany doliczeniem 10 sekund za wyjeżdżanie poza tor i złożył zapowiedź odwołania do trybunału FIA. Siostry Pankiewicz zakończyły zawody po wyścigach eliminacyjnych. Julia, 57 w czasówce, zajęła 44 miejsce (23-14-15-13), Wiktoria (58 czasówka) została sklasyfikowana na 48 pozycji (15-16-17-24).