Basz drugi w La Conca

Dziewięcioro Polaków ścigało się w pierwszej z dwóch rund WSK Champions Cup na Circuito Internazionale La Conca w Muro Leccese.

Karol Basz zajął drugie miejsce w finale KF. Karol Dąbski ukończył finałowy wyścig na 13 pozycji, ale ZSS ukarał go doliczeniem 5 sekund za popchnięcie karta rywala w wyścigu eliminacyjnym. W efekcie zawodnik Praga Kart spadł na 17 lokatę.W czasówce Basz był czwarty, Dąbski dwunasty. Po wyścigach eliminacyjnych Basz awansował na drugą lokatę (3-4-0), Dąbski spadł na 27 (9-7-24). W przedfinale A Dąbski zajął 10 miejsce. Basz był trzeci w przedfinale B, co oznaczało start w finale z 5 pola. Na czwartym okrążeniu krakowianin został wiceliderem i ostro walczył z Nicklasem Nielsenem. Na dobre zostawił za sobą Duńczyka podczas 18 z 20 okrążeń.

- W finale było spore zamieszanie na początku, ja kogoś wyprzedzałem, inni wyprzedzali mnie i przez to Alessio Lorandi trochę odjechał - mówi Karol Basz. - Później rzuciłem się w pogoń za nim, jednak zabrakło kilku okrążeń na walkę o zwycięstwo. Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolony, gdyż mieliśmy bardzo dobre tempo i zapowiada się mocny sezon w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że już za tydzień uda mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Na koniec chciałbym podziękować za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl

Maciej Szyszko - dziewiąty w czasówce, trzeci po wyścigach eliminacyjnych, startował z 27 pola w finale Mini i przebił się na 13 miejsce. W KF Junior, po eliminacjach najwyżej z naszej piątki widniała Julia Pankiewicz (34). Za nią byli Jan Krencisz (39), Wiktoria Pankiewicz (42), Jakub Greguła (55) i Szymon Szyszko (62). Jakub Greguła ukończył przedfinał A na 20 pozycji, Jan Krencisz nie wystartował. Z przedfinału B awansował Szymon Szyszko (14). Odpadły Wiktoria (20) i Julia Pankiewicz (25). Po starcie z 27 pola, Szymon Szyszko zajął 22 miejsce w finale.

Bartosz Idzikowski walczył w KZ2. W czasówce zajął 27, w eliminacjach, przedfinale i finale - 23 lokatę. Kolega z DTK Racing Team Poland, Davide Fore był siódmy w finałowym wyścigu.