Basz dwa razy na podium

Karol Basz, dwukrotnie trzeci w finałowych wyścigach, zdobył 52 punkty w czwartej rundzie mistrzostw świata KF1 na Circuito Internazionale Napoli w Sarno.

Krakowianinowi przypadł o jeden punkt mniej, niż w najbardziej udanej rundzie w Wackersdorfie. Przed końcową rundą w Suzuce (10-13 listopada), Nyck de Vries wyprzedza Alexandra Albona różnicą 20 punktów. Karol Basz zajmuje piąte miejsce.

Drugi w sobotnich kwalifikacjach, Basz miał drobne problemy na starcie pierwszego wyścigu i ukończył go jako trzeci - za de Vriesem i D'Agosto. W drugim wyścigu kierowca RK Kart zajął piątą lokatę. Dzisiaj w kwalifikacjach Basz ponownie popisał się drugim wynikiem. W wyścigu nr 3 finiszował jako drugi, jednak otrzymał 10 sekund kary za wyprzedzenie de Vriesa przed lotnym startem. Holender miał kłopoty z silnikiem i nie dojechał do mety. W ostatnim wyścigu Basz przebił się na trzecią lokatę.

- Ogólnie był to dobry weekend - powiedział Karol Basz. - Kara była niesłuszna, bo de Vries miał problemy z silnikiem i nie wyprzedziłem go celowo. Szkoda, bo straciłem przez to kilka punktów, ale tak już bywa. Dobrze było znów stanąć na podium. Sytuacja w klasyfikacji jest mocno skomplikowana, jednak będę walczył do samego końca. Wszystko rozstrzygnie się podczas listopadowych zawodów w Japonii, gdzie jak zwykle dam z siebie wszystko! Trzymajcie kciuki!

Jakub Dalewski, 24 w czasówce, jedenasty po wyścigach eliminacyjnych, dziewiąty w prefinale, ukończył finał Pucharu Świata KF2 na 18 miejscu. Na drugim okrążeniu zielonogórzanin wypadł z czołówki. Małgorzata Rdest, 84 w czasówce, została sklasyfikowana na 78 miejscu po wyścigach w grupach. Puchar Świata przypadł Lorisowi Spinellemu, koledze Dalewskiego z Morsicani Racing. Tej samej rangi impreza KF3 zakończyła się sukcesem Charlesa Leclerc'ka z Monako.