Basz dziewiąty w Lonato

Karol Basz rozpoczynający finał z drugiego pola, zajął dziewiąte miejsce w KF2 podczas Winter Cup.

To najlepszy wynik krakowianina w siódmym starcie w Pucharze Zimowym, piątym w KF2. Na 23 miejscu sklasyfikowano Jakuba Dalewskiego jeżdżącego w niemieckim KSB Racing Team, związanym z Birelem.

W czasówce Dalewski zajął 14 lokatę, Basz był szesnasty, a na 72 pozycji znalazła się Małgorzata Rdest z LC Racing. Basz wygrał dwa z pięciu wyścigów kwalifikacyjnych, dwukrotnie był trzeci, raz czternasty - i po tej części zawodów zajmował piąte miejsce. Dalewski był 24 (10-15-8-5-6). Małgorzata Rdest zakończyła występ po 76 miejscu. Basz ukończył prefinał jako drugi - 0,6 sekundy za Alexandre Baronem. Dalewski awansował na 16 pozycję. W deszczowym finale Polacy mieli mniej szczęścia.

Błażej Huminiecki korzystający z wózka RK w KF3, nie przeszedł kwalifikacji. Nowy w zespole Roberta Kubicy, Duńczyk Kevin Rossel rozpoczynał finał KF2 z 31 pola - i zajął 26 lokatę w zawodach. Holender Arjan Kievitsbosch reprezentujący RK Kart w KZ2, nie stanął na starcie repasażu.