Basz na podium w Genk

Karol Basz stanął na podium w czwartej, przedostatniej rundzie WSK Euro Series w Genk.

Krakowianin z RK Kart zajmuje obecnie szóste miejsce w punktacji. Jakub Dalewski ukończył finał KF2 na 11 pozycji. Daniel Fuchs, czwarty w KZ2, mieści się w czołowej piątce Euro Series.

Szósty w czasówce, Basz wygrał jeden wyścig eliminacyjny, dwa razy był drugi, raz trzeci - i rozpoczynał prefinał z trzeciego pola. Utrzymał tę lokatę i powtórzył wynik w finałowym wyścigu. Zwycięstwo przypadło 16-letniemu Duńczykowi Jacobowi Nørtoftowi, koledze Jakuba Dalewskiego z Ricky Flynn Motorsport. Dalewski przebił się z 31 pola na 11 miejsce. Jakub Śmiechowski został sklasyfikowany na 46 miejscu po wyścigach w grupach.

Igor Waliłko, 29 w czasówce KF3, ukończył wyścigi kwalifikacyjne na 48 pozycji (3-20-22-30). Aleksander Kowalski zajął 76 lokatę.

Pierwszym mistrzem WSK Euro Series został Paolo De Conto, który uzyskał bezpieczną przewagę w punktacji KZ2 przed ostatnią rundą w Sarno. Daniel Fuchs rozpoczynał prefinał jako osiemnasty w KZ2, na mecie był szósty, a w finale czwarty.