Basz najszybszy w Sarno

Karol Basz wygrał CIK-FIA International KF Super Cup na Circuito Internazionale Napoli w Sarno.

Zawody towarzyszyły pierwszej rundzie mistrzostw świata KF Junior. Wiktoria Pankiewicz, 33 w pierwszym półfinale, nie zdołała awansować do finału KF Junior. Julia Pankiewicz zajęła 78 miejsce po wyścigach eliminacyjnych.- Podczas treningów udało mi się uzyskać najlepszy czas - mówi Karol Basz. - Wtedy pogoda była jeszcze dość ładna, ale podczas wyścigów eliminacyjnych warunki na torze zmieniły się radykalnie. W pierwszym biegu zająłem trzecie miejsce, drugi wygrałem, jednak potem nad okolicą rozpętała się prawdziwa burza. Ulewa sprawiła, że trzeci wyścig trzeba było przełożyć z soboty na niedzielę, co nie zmieniło jednak układu sił w czołówce. Przez cały dystans kontrolowałem sytuację i bez niepotrzebnego ryzyka dotarłem do mety na czwartym miejscu. To wystarczyło, żeby w całych eliminacjach zająć pierwsze miejsce i wystartować do półfinału z pole position. Najlepsze pole startowe pozwoliło mi szybko wypracować sobie przewagę na rywalami i bez problemu wygrać ten wyścig.W finale walka była bardziej zacięta. Na ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia jadący na drugiej pozycji fabryczny kierowca Kosmic Kart Racing, Duńczyk Nicklas Nielsen przypuścił desperacki atak i prawie  wjechał mi na plecy! Na szczęście zdołałem utrzymać się na torze i dowieźć  bezpiecznie zwycięstwo do mety. Bardzo się cieszę z tego sukcesu. Fantastycznie jest po raz kolejny poczuć smak zwycięstwa! Dziękuję Fundacji Wierczuk Race Promotion oraz RallyShop.pl za wsparcie, bez którego ten triumf z pewnością nie byłby możliwy.Michał Grzyb, piętnasty w czasówce, dziesiąty po wyścigach eliminacyjnych, 18 w prefinale, nie ukończył finałowego wyścigu KF.1 RUNDA MŚ KF JUNIOR1. Leonardo Pulchini (I) Tony/Vortex2. Alessio Lorandi (I) Tony/Parilla +0,6313. Robert Szwarcman (RUS) Tony/TM +1,9094. Daniel Ticktum (GB) FA Kart/Vortex +4,4765. Enaam Ahmed (GB) FA Kart/Vortex +7,5256. Petru Florescu (RO) Tony/Vortex +7,579CIK-FIA INTERNATIONAL KF SUPER CUP1. Karol Basz (PL) Tony/Vortex2. Nicklas Nielsen (DK) Kosmic/Vortex +0,2313. Martin Kodrić (HR) FA Kart/Vortex +0,3624. Dorian Boccolacci (F) Energy/TM +2,3625. Paolo Besancenez (F) Tony/TM +2,7546. Tom Joyner (GB) Zanardi/Parilla +7,07823. Michał Grzyb (PL) Birel/Parilla -7 okr.