Basz siódmy na La Conca

Karol Basz i Mateusz Rzucidło uczestniczyli w pierwszej rundzie WSK International Series na Circuito Internazionale La Conca w Muro Leccese.

Basz ukończył finał KF2 na siódmym miejscu, wreszcie zdobywając punkty w WSK. Rzucidło zakończył występ po wyścigach kwalifikacyjnych.

Siódmy w czasówce, Karol Basz uzyskał drugą, 26 (awaria silnika), czwartą i siódmą lokatę w kwalifikacjach, co w sumie dało mu 16 miejsce po wyścigach w grupach. W prefinale awansował do ósemki, ale został wypchnięty z toru i ukończył wyścig na 25 miejscu. W finale krakowianin pojechał brawurowo, wyprzedzając 18 rywali.

- Gdyby nie pech w półfinale, mogłem w finale walczyć o najwyższe pozycje. Byłem tak samo szybki, jak czołówka. Tak jednak bywa w kartingu - powiedział Karol Basz. - Cieszę się, że udało mi się zdobyć punkty. Przede mną jeszcze pięć rund serii WSK. Najbliższa odbędzie się 6 kwietnia w Angerville, we Francji.

Zespół Tony Kart odniósł podwójny sukces w KF1. Will Stevens i Gary Catt rozpoczynali finał z pierwszego rzędu, w takiej kolejności dojeżdżając do mety. W KF2 triumfował Aniello Smarrazzo, neapolitańczyk z zespołu Morsicani Racing. Timmy Hansen, 15-letni syn rallycrossowej supergwiazdy, Kennetha Hansena, przebijał się przez repasaż i ukończył finał na 11 miejscu. Carlos Sainz junior był trzynasty w KF 3. Finał wygrał Nyck de Vries, 13-latek z Holandii.