Basz siódmy w MŚ

Karol Basz zajął siódme miejsce w mistrzostwach świata KF na Circuit International d’Aunay Les Bois.

Julia Pankiewicz, najlepsza kobieta w stawce, po starcie z 34 pola ukończyła finał KF Junior na 25 pozycji. Mistrzostwo świata przypadło Lando Norrisowi (KF) i Enaamowi Ahmedowi (KFJ). Wicemistrzem w kategorii juniorów został Mick Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata F1.Siódmy w czasówce, szósty po wyścigach eliminacyjnych (2-4-4-5), Basz wspiął się na trzecie miejsce w przedfinale, ale spadł w wynikach po zamieszaniu na początku finału.- Zdecydowanie nie tak wyobrażałem to sobie jeszcze kilka dni temu - powiedział Karol Basz. - Początek był dobry, jednak na niedzielę nie trafiliśmy z ustawieniami na przesychający tor i brakowało tylko ułamków sekundy, które pozwoliłyby walczyć o zwycięstwo. Szkoda, że nie udało się zakończyć sezonu kartingowego mocnym akcentem, choć ogólnie rok można zaliczyć do udanych, bo nie brakowało zwycięstw w pojedynczych zawodach, nie tylko w kartingu, a szczególnie dobre było zdobycie tytułu w WSK Champions Cup. Za tydzień gościnnie startuję w Volkswagen Castrol Cup, a później czeka mnie całkiem długa zima, podczas której będziemy analizować opcje na przyszły sezon. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom, a także firmom R8 Motorsport oraz Cronic, właścicielowi sklepu Rally Shop.Karol Dąbski ukończył repasaż KF na 21 miejscu. Michał Grzyb (27) odpadł po starcie. Wiktoria Pankiewicz zajęła 72 miejsce po wyścigach eliminacyjnych. W KF Junior walczył również Szymon Szyszko, 78 po wyścigach w grupach.KF1. Lando Norris (GB) FA Kart/Vortex2. Nikita Mazepin (RUS) Tony/Vortex +2,8933. Jehan Daruvala (IND) FA Kart/Vortex +3,2654. Callum Ilott (GB) Zanardi/Parilla +4,2045. Martijn van Leeuwen (NL) Zanardi/Parilla +5,3836. Kevin Rossel (DK) Kosmic/Vortex +6,2997. Karol Basz (PL) Tony/Vortex +6,5458. Felice Tiene (I) CRG/Parilla +7,8939. Tom Joyner (GB) Zanardi/Parilla +8,80510. Sasakorn Chaimongkol (T) FA Kart/Vortex +11,053KF Junior1. Enaam Ahmed (GB) FA Kart/Vortex2. Mick Junior (D) Tony/Vortex +6,5583. Mauricio Baiz (YV) Kosmic/Parilla +11,5904. Kush Maini (IND) Exprit/Vortex +12,3205. Anton Haaga (S) Kosmic/LKE +12,6126. Daniel Ticktum (GB) Zanardi/Parilla +15,49125. Julia Pankiewicz (PL) Tony/Vortex +34,395