Basz szalał w KF1

Karol Basz z zespołu Roberta Kubicy, debiutował w królewskiej klasie KF1 podczas pierwszej rundy WSK Euro Series na Circuito Internazionale Napoli w Sarno.

Przed startem krakowianin zapowiedział, że chciałby zadedykować podium szefowi teamu - i w pierwszym finale zajął drugie miejsce, za Nyckiem de Vriesem.

Trzeci w czasówce, za Camponeschim i de Vriesem, Basz prowadził po wyścigach kwalifikacyjnych - w pierwszym zajął drugie miejsce, a następny wygrał. W sobotnim finale 1, z trzeciego rzędu przebijał się do przodu Nyck de Vries. 16-letni protegowany McLarena wyprzedził prowadzącego Ignazio D'Agosto na 7 okrążeniu. Na drugie miejsce przesunął się Karol Basz

W niedzielnym finale rozgrywanym przy sztucznym oświetleniu, nieoczekiwanie wygrał Jordan Chamberlain, startujący z szóstego rzędu, a na drugie miejsce awansował Libor Toman, rozpoczynający wyścig z 11 linii. Basz ukończył wyścig jako trzynasty. W punktacji Euro Series jest piąty.

Drugi polski kartingowiec w Sarno, Jakub Dalewski wygrał czasówkę w KF2, a także trzeci wyścig kwalifikacyjny. Po rywalizacji w grupach, zielonogórzanin zajmował 16 pozycję (9-13-0-18). W przedfinale był piętnasty, w finale - 29. O trzy lokaty wyżej finiszował Duńczyk Kevin Rossel z zespołu Roberta Kubicy. W KZ2, RK Kart wystawił Włocha Ciro Mollo.