Basz szalał w La Conca

Dwunastą imprezą, zamykającą tegoroczną aktywność firmy WSK Promotion, był WSK Nations Cup na Circuito Internazionale La Conca w Muro Leccese.

Karol Basz z zespołu RK Kart zajął drugie miejsce w KF2, przegrywając finał o pół sekundy z Chrisem Lockiem. Jakub Dalewski finiszował na 15 pozycji. Michał Kasiborski zakończył występ w 60 Mini po wyścigach w grupach (41).

Basz znalazł się na 11 miejscu w łącznych wynikach czasówki, Dalewski był 19. Po wyścigach eliminacyjnych, Basz awansował na 7 lokatę (3-5-5), Dalewski miał pechowy trzeci wyścig i spadł na 22 miejsce (5-8-27). W przedfinale, Basz zajął drugą lokatę, 0,3 sekundy za Jordanem Chamberlainem. Krakowianin uzyskał najlepszy czas okrążenia. Dalewski okupował 25 pozycję.

Basz prowadził w finale przez 5 okrążeń i na finiszu widniał w grupie sześciu kierowców, walczących o zwycięstwo. Jordon Lennox z Birela, dziesiąty po pierwszym okrążeniu, przebił się na czoło stawki, ale na przedostatnim kółku popełnił błąd na szybkiej esce przed padokiem - i liderem został Chris Lock. Mimo ataków Basza, kierowca juniorskiego zespołu Tony Kart jako pierwszy minął metę.