Basz tuż za podium

Siedmiu polskich kartingowców wystąpiło w pierwszej rundzie mistrzostw Europy KF i KF Junior na Motorland Aragon.

W finale KF ścigali się Karol Basz i Igor Waliłko, zajmując odpowiednio czwarte i 22 miejsce. Podwójny sukces w KF odnieśli Duńczycy - Nicklas Nielsen wyprzedził w finale Christiana Sørensena. Tuż przed Baszem finiszował Max Verstappen.Trzynasty w czasówce, Karol Basz zajmował ósme miejsce po wyścigach kwalifikacyjnych. Drugi z nich wygrał. Dzisiaj krakowianin ukończył drugi półfinał na trzecim miejscu, a w finałowym wyścigu zabrakło mu 0,9 sekundy do podium. - Ogólnie rzecz biorąc, był to dobry weekend - powiedział Karol Basz. - Cały czas walczyliśmy w czołówce i wywozimy z Hiszpanii cenne punkty, które będą bardzo potrzebne w ostatecznym rozrachunku. Brakowało nam odrobinę tempa do czołówki, jednak będziemy pracować na tym wraz z zespołem i jestem pewien, że w Wielkiej Brytanii będziemy walczyć o zwycięstwo. Chciałbym podziękować za wsparcie wszystkim fanom, Fundacji Wierczuk Race Promotion oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl.Igor Waliłko startujący z 29 pola, osiągnął metę jako 22. Karol Dąbski i Michał Grzyb zajęli 18 miejsce w półfinałach. Siedemnastka awansowała do finału. Karol Lubas został sklasyfikowany jako 64 po wyścigach kwalifikacyjnych.W KF Junior, Jan Krencisz zajął 75 lokatę po wyścigach w grupach. Jakub Masztalerz dotarł do półfinału i ukończył wyścig na 26 miejscu.KF1. Nicklas Nielsen (DK) Kosmic/Vortex2. Christian Sørensen (DK) Tony/Vortex +0,7953. Max Verstappen (NL) CRG/TM +0,8394. Karol Basz (PL) Tony/Vortex +1,7195. Felice Tiene (I) CRG/Parilla +4,1346. Dorian Boccolacci (F) Energy/TM +4,71422. Igor Waliłko (PL) CRG/TM +18,435KF JUNIOR1. Lando Norris (GB) FA Kart/Vortex2. Matteo Raspatelli (B) Tony/Parilla +0,0443. Martijn van Leeuwen (NL) Zanardi/TM +0,1154. Parker Thompson (CDN) Energy/TM +0,5715. Robert Szwarcman (RUS) Tony/TM +2,0106. Bryan Elpitiya (F) Energy/TM +2,187