Bianchi lubi deszcz

Jules Bianchi zdecydowanie wygrał nocny wyścig kartingowy we Florianopolis, pierwszą część Desafio Internacional das Estrelas.

Trzeci kierowca Ferrari wyprzedził o 7,4 sekundy Jaime Alguersuariego, do końca naciskanego przez Felipe Massę. Na mecie dzieliło ich 0,092 sekundy.

Tonio Liuzzi wywalczył pole position wynikiem 55,498. Kolejne miejsca w czasówce zajęli Bianchi (55,779), Piquet, Massa, Alguersuari, Pizzonia, Zonta i 15-letni Pietro Fittipaldi. Pogoda wmieszała się w scenariusz wyścigu. Zaczęło padać na 20 minut przed startem i zmieniano opony na deszczówki. Potem warunki uległy poprawie. Po pierwszym okrążeniu kierowcy zjechali po slicki. Wrócił jeszcze intensywniejszy deszcz - i znowu nastąpiła zmiana opon.

Bianchi wyprzedził Liuzziego, na mokrym torze wypracowując sobie 6-sekundową przewagę. Liuzzi zaliczył kolizję na pierwszym kółku. Spadł na koniec stawki, a metę osiągnął jako jedenasty. Rubens Barrichello znalazł się na 24 miejscu, jednak awansował do szóstki. Felipe Massa w połowie dystansu oddał drugą lokatę Jaime Alguersuariemu i mimo wysiłków nie zdołał jej odzyskać.

- Nie dostrzegłem kibiców Ferrari. Jutro będę ich wypatrywał - obiecał Jules Bianchi. - Zaskoczyło mnie zwycięstwo, bo od dwóch lat nie jeździłem kartem. Wykorzystałem błąd Liuzziego i narzuciłem szybkie tempo. Lubię jeździć w deszczu. Myślę, że to pomogło mi na początku wyścigu.

Dzisiejszy wyścig rozpoczyna się o 11.00. Czołowa ósemka startuje w odwróconej kolejności - z Lucasem Di Grassim na pole position.