Catt pomścił Ardigo

Ubiegłoroczny wicemistrz Europy KF1, Gary Catt prowadzi w punktacji po pierwszej rundzie na Circuit Gabriel Thirouin w Villeneuve pod Angerville.

Drugi w pierwszym wyścigu za Arnaudem Kozlinskim, 27-latek z zespołu Tony zdominował kolejny finał na dystansie 21 okrążeń.

Czasówkę wygrał Armand Convers reprezentujący PCR, a po wyścigach kwalifikacyjnych nieoczekiwanie liderował 16-letni Jack te Braak z holenderskiego Keijzer Racing, jeżdżący wózkiem Zanardi. Na starcie CIK po raz pierwszy wprowadził kontrolowany laserowo, limit prędkości zawodników z pierwszego rzędu, wynoszący 40 km/godz. Za przekroczenie limitu, te Braak otrzymał 10 sekund kary i tym sposobem na drugie miejsce awansował Gary Catt.

Trzykrotny mistrz Europy, Marco Ardigo uczestniczył w kolizji, rozbił tył karta i wycofał się po czterech okrążeniach. W drugim wyścigu as Tony zdobył punkt za 15 miejsce. Po starcie ponownie prowadził Arnaud Kozlinski, jednak od drugiego okrążenia sytuację kontrolował Catt. Rewelacyjnie spisał się Libor Toman, 16-latek z zespołu Birela, piąty i czwarty w wyścigach.

Jonathan Thonon i Bas Lammers wygrali finały w KZ1. Zwycięstwami w klasie KZ2, obsadzonej przez 96 zawodników, podzielili się Francuzi Tony Lavanant i Joffrey Demanse.