3 dni

Champions Cup rozpoczął sezon

27 sty 2019, 18:23

WSK Champions Cup na Adria Karting Raceway rozpoczął międzynarodowy sezon kartingowy.

Po główne trofea sięgnęli Taylor Barnard z Rosberg Racing Academy (OK), Alex Dunne z Forza Racing (OK Junior) i Andrea Filaferro z Newman Motorsport (Mini). Na ostatnim okrążeniu finału OK Junior podium wywalczył Thomas ten Brinke, 14-letni syn dakarowca Bernharda ten Brinke.Do finałów awansowało trzech Polaków. Jan Przyrowski startujący z 31 pola, ukończył finał Mini na 22 pozycji. Bartłomiej Piekutowski (25 pole) awansował na 17 lokatę w finale OK Junior. Tymoteusz Kucharczyk (9 pole) odpadł na pierwszym okrążeniu.Kajetan Gawron zajął 18 miejsce w finale B Mini. Maciej Gładysz (32.) nie miał szczęścia na początku wyścigu. Karol Pasiewicz ukończył finał B OK Junior na czwartej pozycji.MINI1. Andrea Filaferro (I) Tony/TM2. Francesco Marenghi (I) Tony/TM3. Rashid al-Dhaheri (UAE) Parolin/TM4. Joel Bergström (S) Parolin/TM5. Lukáš Málek (SK) Parolin/TM6. Ean Eyckmans (B) Parolin/TM22. Jan Przyrowski (PL) Luxor/LKEOK JUNIOR1. Alex Dunne (IRL) Exprit/TM2. Arvid Lindblad (S) Exprit/TM3. Thomas ten Brinke (NL) FA Kart/Vortex4. Andrea Antonelli (I) KR/IAME5. James Wharton (GB) FA Kart/Vortex6. Ariel Elkin (IL) Formula K/IAME17. Bartłomiej Piekutowski (PL) Parolin/IAME34. Tymoteusz Kucharczyk (PL) Parolin/TMOK1. Taylor Barnard (GB) KR/IAME2. Gabriele Mini (I) Parolin/TM3. Cristian Comanducci (I) Tony/IAME4. Danny Carenini (I) CRG/IAME5. Dilano van't Hoff (NL) Exprit/TM6. Kas Haverkort (NL) CRG/TMFot. wskarting.it