-

Czarna flaga dla Dąbskiego

1 kwi 2013, 08:23

204 kartingowców z 35 państw, pięciu z Polski, uczestniczyło w otwarciu sezonu Rotax Max Euro Challenge na Genk International Karting Circuit.

Damian Wiśnicki z Uniq Racing przebijający się przez repasaż, zajął 24 miejsce w finale Juniorów. Karol Dąbski, 25 po eliminacjach, 26 w przedfinale Seniorów, ujrzał czarną flagę na 11 okrążeniu finału. Za spowodowanie kontaktu z rywalem wykluczono Lennerta van Bogaerta, a po wyścigu za niesportowe zachowanie - Jamesa Singletona, ktory prowadził do przedostatniego zakrętu.Trzeci kierowca Uniq Racing, Petr Fulin ukończył repasaż na 15 pozycji. O pięć miejsc niżej finiszował Łukasz Bartoszuk. Kamil Jeleń zajął 78 lokatę w wyścigach eliminacyjnych Seniorów. Dominikowi Musiatowiczowi z Wyrzykowski Motor-Sport dwukrotnie zabrakło jednego miejsca do awansu. W wynikach eliminacji Juniorów Dominik widniał na 29 pozycji, w repasażu - na siódmej.