Czterech Polaków w finale

Czterech polskich kartingowców wystąpiło w finałowych wyścigach WSK Final Cup w Castelletto di Branduzzo.

Najlepsze wyniki uzyskali najmłodsi z klasy 60 Mini. Michał Kasiborski, czwarty w przedfinale, zajął 12 miejsce w zawodach. O jedną lokatę niżej finiszował Aleks Karkosik - ósmy w czasówce, siódmy po wyścigach w grupach, bez szczęścia w przedfinale (34).Igor Waliłko jeżdżący w fabrycznym LH Racing Team, był piętnasty w czasówce KF2. Zielonogórzanin miał mniej szczęścia w wyścigach w grupach (25), ale w przedfinale przebił się na 14 miejsce. Finał znów wypadł pechowo (26). Bartosz Idzikowski - 17 w czasówce, 23 po wyścigach eliminacyjnych, 25 w przedfinale, ukończył finał KZ2 na 20 pozycji. Lukas Korbela zajął 22 lokatę w przedfinale A klasy KF3.KF21. Dennis Olsen (N) Energy/TM2. Thiago Vivacqua (BR) Zanardi/Parilla3. Damiano Fioravanti (I) Tony/Vortex4. Matteo Vigano (I) Top Kart/Parilla5. Charles Leclerc (MC) ART GP/Parilla6. Alessio Guazzaroni (I) Top Kart/Parilla26. Igor Waliłko (PL) LH/BMBKF31. Callum Ilott (GB) Zanardi/Parilla2. Alessio Lorandi (I) Tony/Vortex3. Dalton Sargeant (USA) Tony/Vortex4. Slavko Ivanovic (DK) Tony/Vortex5. Nikita Sitnikow (RUS) Tony/BMB6. Władimir Atojew (RUS) Tony/VortexKZ21. Riccardo Negro (I) DR/TM2. Joel Johansson (S) Energy/TM3. Andrea Dale (I) CRG/Maxter4. Bas Lammers (NL) Praga/Parilla5. Patrik Hajek (CZ) Praga/Parilla6. Maxime Roy (F) Tony/TM20. Bartosz Idzikowski (PL) CRG/TM60 MINI1. Leonardo Lorandi (I) Tony/LKE2. Eliseo Martinez (E) Hero/LKE3. Federico Sandre (I) Top Kart/Parilla4. Marta Garcia Lopez (E) Lenzo/LKE5. Sebastian Fernandez (YV) Tony/LKE6. Lukas Podobsky (CZ) Birel/LKE12. Michał Kasiborski (PL) Lenzo/LKE13. Aleks Karkosik (PL) Tony/LKEFot. igor-walilko.pl