-
-

Dąbski drugi w Austrii

24 maj 2011, 17:42

Karol Dąbski z Uniq Racing zajął drugie miejsce w finale Senior Max podczas pierwszej z trzech rund nowej serii CEE Rotax Max Challenge.

Zawody odbyły się na torze A1 Speedworld w austriackim Bruck. Piąta lokata przypadła Arturowi Janoszowi. Trzeci zawodnik Uniq Racing, Łukasz Bartoszuk wycofał się po przebiciu opony na 3 okrążeniu finału.

Dąbski uzyskał drugi czas w kwalifikacjach, Artur Janosz był 7, a Łukasz Bartoszuk 23 w stawce 28 zawodników. Przedfinał okazał się udany dla Janosza, który przebił się na czwartą pozycję. Karol Dąbski po walce z Sandro Lukovicem, utrzymał drugie miejsce, Łukasz Bartoszuk do mety dojechał 22.

W finale zawodnicy mieli do pokonania 21 okrążeń. Artur Janusz po starcie stracił parę pozycji i potem wyprzedzał, aby ostatecznie uplasować się na piątym miejscu. Karol Dąbski od początku wyścigu ponownie walczył z Lukovicem o drugą lokatę, co spowodowało że prowadzący Ferenc Kancsar miał możliwość uzyskania odpowiedniej odległości - i zapewnił sobie zwycięstwo. Po ekscytującej walce Dąbskiemu udało się ukończyć finał na drugim miejscu i uzyskać najlepszy czas okrążenia.