-

Dąbski i Wiśnicki na podium

14 lip 2011, 08:54

Siedmiu polskich kartingowców uczestniczyło w drugiej rundzie CEE Rotax Max Challenge na Pannoniaringu.

Temperatura przekraczała 30 stopni i kierowcy musieli rywalizować w bardzo ciężkich warunkach.

Damian Wiśnicki, czwarty w przedfinale, ukończył finał Mini Max na drugim miejscu. Jako szósty finiszował Dominik Musiałowicz. Bartłomiej Mochnacki zajął czwarte miejsce w Junior Max. W Senior Max, czterech zawodników wystawił UniQ Racing. Karol Dąbski był trzeci w kwalifikacjach i przedfinale, a w finale wyprzedził Bena Coopera i wywalczył drugą lokatę. Artur Janosz, szósty na mecie, został ukarany doliczeniem 10 sekund i spadł na 11 pozycję. Aleksander Bosak zajął siódme miejsce w CEE. Nie klasyfikowano Coopera, czwartego w finale.