Dalewski przed Baszem

Jakub Dalewski jeżdżący w brytyjskim Ricky Flynn Motorsport, zajął 9 miejsce w trzeciej rundzie WSK Euro Series na Circuito Internacional de Zuera.

Tuż za zielonogórzaninem ukończył finał KF2 Karol Basz. Daniel Fuchs zajął 10 lokatę w KZ2. Igor Waliłko nie wszedł do finału KF3. W punktacji Euro Series, Fuchs zajmuje piąte miejsce, Basz jest ósmy w KF2.

Czasówka w Zuerze zakończyła się wygraną Jakuba Dalewskiego, który wyprzedził o 38 tysięcznych Gerarda Barrabeiga z zespołu Birela. Karol Basz uszyskał 18 wynik, po wyścigach kwalifikacyjnych był czwarty (13. Dalewski), a prefinał przeprowadzony po porannym deszczu, przegrał tylko z Dunką Michelle Gatting. Dalewski rozpoczynał finałowy wyścig z 23 pola. Karol Basz prowadził na początku finału. Michelle Gatting spadła na ósme miejsce, ale przebiła się na podium. Gerard Barrabeig wrócił z 13 pozycji na drugą, za Ignazio D'Agosto z zespołu Tony.