De Vries najmłodszym mistrzem

Nyck de Vries z Chiesa Corse, objęty juniorskim programem McLarena, został najmłodszym w historii, kartingowym mistrzem świata w seniorskiej kategorii.

15-letni Holender wygrał finałowy wyścig na Circuito Internacional Zuera, mijając metę sekundę przed zwycięzcą prefinału, Jordanem Chamberlainem. Trzeci stopień podium zajął Nicolaj Møller Madsen.

Karol Basz startujący z 7 pola, odniósł zwycięstwo w finale pocieszenia. Jakub Dalewski ukończył wyścig na 12 okrążeń jako czternasty. Na 21 pozycji finiszował Jakub Śmiechowski.

W czasówce, wygranej przez Luke'a Varleya z juniorskiego teamu Tony, Dalewski zajął 37 miejsce, Basz - 53, Śmiechowski - 111. Po wyścigach w grupach, na czele widniał Walijczyk Jordan Chamberlain z Williams Motorsport, ubiegłoroczny mistrz Europy KF2. Dalewski okupował 58 lokatę (20-9-16), Basz - 60 (26-2-18), Śmiechowski - 66 (17-19-16).