Domowy sukces CRG

Miejscowy zespół CRG bazujący w Desenzano, wprowadził dwóch kierowców na podium KF1 w trzeciej rundzie WSK Series na torze Lonato.

Arnaud Kozlinski wygrał finał, a Jean-Philippe Guignet zajął trzecie miejsce, za Michaelem Ryallem z belgijskiego teamu Paula Lemmensa.

Will Stevens nadal prowadzi w punktacji, choć w Lonato był dopiero dziesiąty. Walczył z Guignetem, ale na 18 okrążeniu kręcił się, uderzony z tyłu przez rywala. Utytułowany kolega z zespołu Tony, Marco Ardigo również uczestniczył w kolizji i osiągnął metę na 16 miejscu. Po karambolu, przez 9 okrążeń obowiązywała neutralizacja.

Kierowcy Tony podwójnie wygrali finał KF2. Petri Suvanto prowadził od startu do mety. Karol Basz zajmował 52, Mateusz Rzucidło - 69 miejsce po wyścigach kwalifikacyjnych w grupach. Basz nie ukończył pierwszego okrążenia w repasażu.