Formuła 1
01 lis
-
03 lis
Wydarzenie zakończone
14 lis
-
17 lis
FP1 za
1 dzień
WRC
24 paź
-
27 paź
Wydarzenie zakończone
14 lis
-
17 lis
Wydarzenie trwa . . .
RSMP
04 paź
-
06 paź
Wydarzenie zakończone
MPRC
05 paź
-
06 paź
Wydarzenie zakończone
Zobacz pełną wersję:

Emocje w Gostyniu

akcje
komentarze
Emocje w Gostyniu
16 cze 2011, 09:57

Na Kartodromie Gostyń odbyły się rundy Rotax Max Challenge Polska oraz Pucharu GKSK.

W zawodach startowalo 58 kartingowców - najwięcej w klasie Senior Max (20). W Micro i Mini Max przeprowadzono 5 i 6 rundę, pozostałe klasy Rotaxa rywalizowały w 3 i 4 rundzie. Na inauguracji Pucharu GKSK w klasie Open (silniki WSK) stawiło się sześciu zawodników.

Lider punktacji Senior Max, Karol Dąbski okazał się najszybszy w kwalifikacjach, ale przegrał sobotni półfinał z Sewerynem Szczepanikiem. W finale Dąbski był drugi, za Błażejem Wiśniewskim, jednak po doliczeniu kary 10 sekund spadł na szóste miejsce. W niedzielę Seweryn Szczepanik wygrał czasówkę, a przedfinał i finał należały do Dąbskiego.

Maciej Jędrzejewski | Fot. UniQ Racing

MICRO MAX
5 runda
1. Szymon Urbaniak (A. Wschodni/CRG Poland) 75
2. Piotr Grudzień (A. Morski/ST Racing) 60
3. Maciej Szyszko (A. Morski) 48
6 runda
1. Szymon Urbaniak (A. Wschodni/CRG Poland) 75
2. Maciej Szyszko (A. Morski) 56
3. Kamil Kafel (A. Śląski) 45
PUNKTACJA
1. Urbaniak 450, 2. Grudzień 294, 3. Szyszko 276.

MINI MAX
5 runda
1. Jan Krencisz (A. Wielkopolski) 75
2. Filip Panas (Moto-Kart Energetyk/CRG Poland) 56
3. Piotr Parys (A. Wschodni/CRG Poland) 52
6 runda
1. Filip Panas (Moto-Kart Energetyk/CRG Poland) 75
2. Szymon Śliwowski (A. Podlaski) 56
3. Piotr Parys (A. Wschodni/CRG Poland) 46
PUNKTACJA
1. Panas 356, 2. Parys 355, 3. Śliwowski 251.

JUNIOR MAX
3 runda
1. Hubert Kalinowski (A. Podlaski/CRG Poland) 75
2. Bartłomiej Mochnacki (A. Wschodni/CRG Poland) 56
3. Kacper Bielecki (Moto-Kart Energetyk) 42
4 runda
1. Hubert Kalinowski (A. Podlaski/CRG Poland) 75
2. Bartłomiej Mochnacki (A. Wschodni/CRG Poland) 56
3. Kacper Bielecki (Moto-Kart Energetyk) 45
PUNKTACJA
1. Mochnacki 224, 2. Bielecki 204, 3. Kalinowski 190.

SENIOR MAX
3 runda
1. Błażej Wiśniewski (A. Leszczyński/ST Racing) 66
2. Seweryn Szczepanik (A. Wschodni/CRG Poland) 65
3. Kamil Jeleń (A. Zielonogórski Duet/ST Racing) 45
4 runda
1. Karol Dąbski (A. Rzemieślnik/UniQ) 75
2. Mateusz Rzucidło (A. Wielkopolski) 56
3. Seweryn Szczepanik (A. Wschodni/CRG Poland) 46
PUNKTACJA
1. Dąbski 222, 2. S. Szczepanik 167, 3. Wiśniewski 165.

DD2
3 runda
1. Patryk Szczepanik (A. Wschodni/CRG Poland) 70
2. Seweryn Szczepanik (A. Wschodni/CRG Poland) 57
3. Patryk Konowałek (A. Wschodni/CRG Poland) 56
4 runda
1. Patryk Szczepanik (A. Wschodni/CRG Poland) 75
2. Sławomir Murański (Sparta) 53
3. Seweryn Szczepanik (A. Wschodni/CRG Poland) 52
PUNKTACJA
1. P. Szczepanik 253, 2. S. Szczepanik 249, 3. Murański 158.

PUCHAR GKSK-OPEN
1. runda
1. Daniel Nawrot (A. Gorzowski) 75
2. Bartosz Grzeskowiak (A. Gorzowski) 60
3. Tomasz Nawrot (A. Gorzowski) 43
2 runda
1. Daniel Nawrot (A. Gorzowski) 75
2. Bartosz Grześkowiak (A. Gorzowski) 60
3. Tomasz Nawrot (A. Gorzowski) 42
PUNKTACJA
1. D. Nawrot 150, 2. Grześkowiak 120, 3. T. Nawrot 85.

Podium Senior Max | Fot., UniQ Racing

Fot. UniQ Racing

Następny artykuł
Basz wiceliderem MŚ

Poprzedni artykuł

Basz wiceliderem MŚ

Następny artykuł

Za tydzień półfinały KLR

Za tydzień półfinały KLR
Załaduj komentarze

O tym artykule

Serie Karting