Europejski sukces Kisiela

Sophia Floersch (E60), Dario Orsini (E100), Jan Kisiel (E125 Light) i Barnaby Pittingale (E125 Heavy) zostali zwycięzcami trzeciej edycji Easykart European Grand Finals.

Podobnie jak przed rokiem, kontynentalny finał Easykarta rozegrano w Polsce - tym razem na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie.

Marcel Grudziński stanął na podium w Easykart 60, Aleksander Kowalski - w Easykart 100. Kategoria 125 Light został zdominowana przez Jana Kisiela, jeżdżącego w zespole Emilia Kart. Warszawianin wygrał czasówkę i obydwa wyścigi kwalifikacyjne, a w finale startując z pole position, pokonał Andrieja Timofiejewa o 6,117 sekundy. Na czwartym miejscu finiszowała Ilona Zaniuk.

- Bardzo się cieszę z tej wygranej i równocześnie chciałbym podziękować całemu teamowi za pomoc w osiągnięciu tego wyniku - powiedział Jan Kisiel.