Gwiazdy w Cancún

Najmłodszy z szesnastki uczestników, José "Pepe" Sierra wygrał meksykańską rundę Drivers Challenge.

16-latek z Escuderíi Telmex-Telcel zajął drugie miejsce w sobotniej części imprezy, a wczoraj okazał się najszybszy za kierownicą karta Formuły Mondial z silnikiem Briggs & Stratton.Rywalizowano na Autódromo Internacional de Cancún. W użyciu były karty oraz crosskarty ze 150-konnym silnikiem Suzuki GSX-R 750. Jedyna kobieta w stawce, Tatiana Calderón pokonała piętnastu panów w sobotnim finale kartingowym. Pepe Sierra stracił 0,322 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Santiago Urrutia, Johnny Cecotto Jr, Ricardo Pérez, Abraham Calderón, dakarowiec Juan Manuel "Pato" Silva, Luis Diaz, Memo Rojas, Esteban Guerrieri, 60-letni Eliseo Salazar. Rajdowiec Nico Fuchs nie stanął na starcie. Trofea wręczał Carlos Slim Domit, syn Carlosa Slima Helú uznawanego przez magazyn Forbes za trzeciego najbogatszego człowieka świata. Firmy Slimów sponsorują cykl.Pato Silva triumfował w niedzielnym wyścigu crosskartów. Drugie miejsce zajął Oscar Tunjo, trzecie Matias Rossi. Pepe Sierra prowadził od trzeciego okrążenia kartingowego finału. Pierwszy lider, Salvador Durán odpadł z powodu awarii. Tatiana Calderón zakończyła jazdę na 13 okrążeniu. Santi Urrutia atakował Silvę, ale na trzy kółka przed metą zgasił silnik i już nie zdołał go uruchomić. Matias Rossi finiszował 1,395 sekundy za Sierrą. Jako następni ukończyli finał Esteban Guerrieri, Abraham Calderón, Luis Diaz i Eliseo Salazar.Druga runda Drivers Challenge odbędzie się w Limie (1-3 maja), trzecia w Panamie (11-13 grudnia).