Juniorzy Kubicy rozpoczęli sezon

Dziewięcioro polskich kartingowców wystąpiło w pierwszej rundzie 21 Trofeo di Primavera na torze Lonato.

Na podium Mini Rok dotarł Jakub Czech z Automobilklubu Leszczyńskiego, a tuż za nim sklasyfikowano Oskara Kałużę z A. Zielonogórskiego. Bombowym startem w finale KF2 wykazał się Kuba Głowacki. Startując z trzeciej linii wyszedł na drugie miejsce po czterech zakrętach. Potem prawie do końca utrzymywał drugą pozycję, ale spadł mu łańcuch.

Od Trofeo di Primavera rozpoczęli sezon juniorzy Roberta Kubicy. Piotr Dobija, dziewiąty w czasówce KF3, ukończył prefinał na 10 miejscu. W finale był drugi na nieco ponad jedno okrążenie przed końcem i został wypchnięty z toru przez Nicolo Balsamo, za co tego ostatniego zdyskwalifikowano po wyścigu. Piotrek Dobija dojechał na 10 miejscu, a po dyskwalifikacji Nicolo wszedł na dziewiąte. Tomasz Czajkowski zajął 12 lokatę w finale. Trzeci junior Kubicy, Marco Paschina został na starcie, ponieważ padła świeca.