Kartingowe podium Kupčikasa

Robertas Kupčikas i Povilas Jankavičius reprezentujący zespół ARTkart, zajęli trzecie miejsce w Tanagra 200, długodystansowych wyścigach kartingowych na 710-metrowym Plytinės Kartodromas w Wilnie.

Rywalizowano dwukrotnie na dystansie 100 okrążeń. Zwycięstwo przypadło Jonasowi Kaminskasowi i Karolisowi Vilkaitisowi, na drugiej pozycji finiszowali Džiugas Tovilavičius i Narvydas Janušis. Mieszkaniec Wilna, Michał Klonowski zmieniający się z Rolandem Chandolisvilim, ukończył wyścigi na 12 i 11 miejscu.- Jeździłem kartem po półrocznej przerwie i w 10-minutowych kwalifikacjach uzyskałem trzeci czas - mówi Robertas Kupčikas. -  Rozpoczynałem pierwszy wyścig. Po ostrej walce wyprzedziłem drugiego, a potem pierwszego zawodnika. Otrzymałem uderzenie w tył karta i po piruecie wypadłem z toru. Straciłem około 15 sekund i kilka miejsc, ale do mety wróciłem na P3. Mój zmiennik utrzymał tę lokatę. Drugi wyścig był podobny. Przebiłem się na P2, znowu uderzono mnie w tył karta i wykonałem obrót, ale tym razem pozostałem na torze. Wróciłem na trzecim miejscu. Mój kolega po zmianie dowiózł je do mety.Wyścig był bardzo fajny. Uzyskałem najlepszy czas okrążenia. Za dwa tygodnie wracam na tor - w Hockenheim podczas Scirocco R-Cup!