Kolejne zwycięstwo Basza

Tydzień po sukcesie w Gold Cup, Karol Basz wygrał na tym samym Adria Karting Raceway pierwszą rundę WSK Super Master Series.

Drugi w czasówce, a także po wyścigach eliminacyjnych, Basz okazał się najszybszy w przedfinale B i startował z pole position w finale. Przez pierwsze cztery okrążenia krakowianin musiał odpierać ataki rywali. Potem im odjechał i osiągnął metę 3,1 sekundy przed Nicklasem Nielsenem.- To był bardzo dobry weekend - powiedział Karol Basz. - Po raz kolejny wszystko poszło po naszej myśli, więc mogliśmy walczyć o dobre rezultaty. Mam nadzieję, że kolejne rundy będą równie bezproblemowe, przez co wygrana w całym pucharze stanie się faktem! Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio oraz R8 Motorsport.Szymon Szyszko ukończył finał KF na 20 miejscu. Jego brat Maciej finiszował jako 25 w finale KF Junior. Najmłodszy w 60 Mini, Tymek Kucharczyk rozpoczynał finał z 14 pola, a na mecie był siedemnasty. Kacper Sztuka zajął 47 miejsce po wyścigach eliminacyjnych. Bartosz Idzikowski został sklasyfikowany na 24 pozycji w finale KZ2. Jakub Greguła, trzydziesty po eliminacjach KF Junior, odpadł w finale B (24).