Książę, Fittipaldi i Polacy

Czterech polskich kartingowców wystąpiło w Rotax Max Challenge Grand Finals.

Światowe finały Rotaxa odbyły się w NOLA Motorsports Park w Avondale, 20 minut jazdy od Nowego Orleanu. Kompleks samochodowo-kartingowo-offroadowy, otwarty przed dwoma laty, kosztował 62 mln dolarów. Kacper Bielecki po nieudanej czasówce przebił się na 26 miejsce po wyścigach eliminacyjnych 125 Senior (10-19-17). W przedfinale finiszował jako czternasty, a finał ukończył na 15 miejscu. Paweł Myszkier zajął 14 lokatę w repasażu DD2. Ten sam wynik w wyścigu ostatniej szansy uzyskał Dominik Musiatowicz w 125 Junior. Maciej Chrupek znalazł się na 32 pozycji.

Cristiano Morgado przed 5 laty reprezentujący RPA w A1 Grand Prix, trzeci raz z rzędu wygrał światowy finał w DD2 Masters, a doliczając sukces w 2004 roku, już po raz czwarty sięgnął po mistrzostwo. Ósme miejsce w Mini Max przypadło Enzo Fittipaldiemu, 12-letniemu wnukowi Emersona, młodszemu bratu Pietro Fittipaldiego z F4. Czołową dziesiątkę w 125 Junior zamknął książę Ferdinand Zvonimir von Habsburg-Lothringen, 16-letni syn Karola Habsburga, głowy domu Habsbursko-Lotaryńskiego, prawnuk cesarza Karola I Habsburga, ostatniego władcy Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier. Ferdinand pochodzący z Salzburga, jeżdżący z węgierską licencją, drugi raz uczestniczył w Grand Finals.