Kucharczyk na podium

Najlepszy po deszczowych wyścigach eliminacyjnych Mini (dwa zwycięstwa), Tymoteusz Kucharczyk zajął drugie miejsce w pierwszej rundzie WSK Super Master Series na Adria Karting Raceway.

11-latek z Łodygowic jest wiceliderem punktacji.

Dziesiąty na starcie, Kucharczyk finiszował 2,6 sekundy za Martiniusem Kleve Stenshorne'm, którego dziadek Arne i tata Martin (19 startów w WRC) byli rajdowymi mistrzami Norwegii w klasach. Trzeci stopień podium przypadł Brando Badoerowi (tata Luca zaliczył 50 wyścigów w F1).

Alan Czyż startujący z 6 pola, po pierwszym okrążeniu był siódmy, ale na mecie zameldował się jako 23. Bartłomiej Piekutowski awansował z 30 pola startowego na 19 lokatę. Maciejowi Gładyszowi zabrakło trzech miejsc do awansu w półfinale B. O 9 lokat niżej finiszował Kacper Sztuka.

- Weekend uważam za udany mimo, że nie dostałem się do finału - powiedział Maciej Gładysz. -  W półfinale niestety kolega uderzył w mojego karta i obróciło mnie, a byłem już na 10-11 pozycji. Spadłem na ostatnie miejsca, lecz do końca wyścigu udało mi się wyprzedzić 10 rywali. Metę przekroczyłem jako dwudziesty, a od finału dzieliły mnie zaledwie 3 oczka.

Marcel Kuc - czternasty po wyścigach eliminacyjnych OK Junior, ósmy w półfinale B (5 punktów) - ukończył finał na 17 miejscu.