-

Lalak dziesiąty w Finale Światowym

19 paź 2015, 10:29

Alan Lalak jako jedyny Polak zakwalifikował się do finału A podczas 14.

Easykart International Grand Finals w Lignano. Od czwartku 12-latek, gdańszczanin zajął 10 miejsce w Finale Światowym Easykart 60. Antoni Grzegorz ukończył finał B na 20 miejscu. Filip Pawłowski został wykluczony z finału B, tracąc 9 pozycję. Zagapił się i wyprzedził rywala przy żółtej fladze.W E60 rywalizowało 45 zawodników. Alan Lalak był dziewiąty w czasówce. Wygrał jeden z wyścigów eliminacyjnych, jednak po niesłusznie nałożonej karze 10 sekund ukończył eliminacje jako dwudziesty. Po rozpoczęciu finału spadł na 23 miejsce. Potem piął się w górę. Wykręcił drugi najlepszy czas okrążenia i dotarł do mety jako dwunasty. Tempo było na podium.

Alberto Fioretti stracił czwartą pozycję po doliczeniu kary 10 sekund. Cristian Bertuca został ukarany trzema sekundami i spadł z 8 na 15 miejsce.