Lenart wygrał Euro Finał

Mateusz Lenart wygrał Euro Finał kategorii Rotax Micro Max na austriackim torze Speedworld.

Reprezentant Sparty Wrocław pokonał w finale o pół sekundy Maximiliana Tarilliona. Czwarty był łodzianin Karol Pasiewicz. W top 10 zmieścili się Jerzy Spinkiewicz i Marcel Kuc. Filip Matejczyk zajął 11, Gabriel Łukasiewicz - 24 miejsce.

Kilku czołowych kierowców wyprzedzało się w momencie wywieszenia żółtych flag, przez co posypały się kary. W efekcie na czoło stawki awansowali Mateusz Lenart i Maximilian Tarillion, a najniższy stopień podium przypadł Pasiewiczowi. Kiedy Karol szykował się do odebrania pucharu, na minutę przed rozdaniem trofeów (bez możliwości odwołania się), organizatorzy poinformowali o anulowaniu kary dla Brytyjczyka Jamie'ego Daya. To wywindowało go na drugą lokatę, a Pasiewicza zepchnęło z podium (choć nie pozbawiło trofeum).

- To był bardzo wyjątkowy europejski finał Rotaxa - podsumował Karol Pasiewicz. - Przede wszystkim gratuluję Mateuszowi Lenartowi wygranej. Pokonać prawie 50 zawodników z różnych krajów to wielki wyczyn. Na początku miałem trochę problemów technicznych, ale udało mi się je nadrobić. Bieg finałowy był zwariowany, szczególnie po jego zakończeniu. Szykowałem się do wejścia na podium, ale sędziowie zaskoczyli wszystkich. Nie załamuję się jednak, bo jestem zadowolony ze swojej jazdy.

Kamil Donicz znalazł się tuż obok podium w finale Mini Max. Szóste miejsce wywalczył Litwin Sylvester Aleksejevas z Uniq Racing. Czternasty był Marcel Surmacz, 23 - Szymon Jabłoński. Nie wystartował Jakub Kolasa.

Pierwszy start w Europie zaliczył Sebastian Montoya, 10-letni syn Juana Pablo Montoi. Kolumbijczyk zajął 28 miejsce w finale Micro Max.