-

MRT pod wrażeniem

7 kwi 2011, 11:30

Marcel Grudziński, młody kierowca z Pomorza został zaproszony przez włoski RTM Maccarone Racing Team do reprezentowania ich barw w Campionato Italiano CSAI Karting.

Pierwsza runda odbyła się w miniony weekend na Circuito Internazionale Napoli w Sarno. Udział wzięło 173 kierowców w czterech kategoriach. Polskę reprezentował jedynie Grudziński, który w klasie 60 Mini stanął do walki z 32 zawodnikami. Startując do wyścigu przedfinałowego z dziewiątego pola, Marcel konsekwentnie wyprzedzał przeciwników. Kiedy jechał na piątej pozycji, po ataku rywala znalazł się poza torem, mocno uszkadzając sprzęt. Ponieważ nie ukończył przedfinału, do finałowego wyścigu ruszył z 29 pola. Walcząc koło w koło, przebił się do pierwszej dziesiątki. Współpracujący z Tony Kartem, zespół MRT był pod wielkim wrażeniem występu Polaka. Trwają rozmowy na temat dalszych startów Marcela w ich barwach.