-

Na parkingu w Las Vegas

24 lis 2014, 10:58

Ponad 500 kartingowców z całego świata uczestniczyło w SKUSA SuperNationals XVIII.

Finał Superkarts! USA Pro Tour zorganizowano na 1,35-kilometrowym torze, wytyczonym na parkingu Rio Hotel w Las Vegas. Pula nagród sięgnęła 100.000 dolarów.W KZ2 nie zabrakło europejskich gwiazd i fabrycznych zespół. W finale Paolo De Conto (BirelART) pokonał Jonathana Thonona (Praga) o 0,338 sekundy. Bas Lammers (Formula K) wygrał pojedynek o trzeci stopień podium z Davide Forè (CRG). 18 miejsce zajął Enrique Bernoldi. Zgłoszony Nelson Piquet junior wybrał Formułę E w Malezji.W TaG Junior brylował Logan Sargeant (Tony). Aktualny mistrz IndyCar, Will Power ustąpił Kipowi Fosterowi o 0,371 sekundy w finale TaG Master. AJ Allmendinger zajął 17, Marco Andretti - 23 miejsce w S1. Jordon Lennox-Lamb pokonał o 0,460 sekundy kolegę z CRG, Davide Forè.Fot. SuperKarts! USA