Najlepszy polski wynik

Na Kartódromo Internacional do Algarve rozegrano 18 edycję Rotax Max Challenge Grand Finals.

Maksymilian Obst, trzeci po starcie, zajął czwarte miejsce w finale Micro Max, co stanowi najlepszy wynik Polaka w Grand Finals. Maciej Gładysz został obrócony na dwa okrążenia przed końcem. Keanu al-Azhari jako pierwszy minął metę, jednak otrzymał 10 sekund kary za falstart.Karol Kret wywalczył dziewiąte miejsce w Mini Max. Mateusz Kaprzyk ukończył pierwsze okrążenie finału Senior Max na 30 miejscu, ale przebił się na 21, a po karach awansował na osiemnaste. Jakub Greguła wycofał się po 6 okrążeniu z powodu uszkodzenia karta.Sławomir Murański, 22 na starcie finału DD2 Masters, osiągnął metę jako czternasty, po karach zyskując dwie lokaty. Na 31 pozycji sklasyfikowano Tomasza Ferdina. Kacper Bielecki zamienił 29 pozycję startową na 13 miejsce w DD2. Karol Jurmanowicz, 31 na starcie, ukończył finał jako 23.MICRO1. Louis Iglesias (F)2. Leon Zelenko (HR)3. Ryota Horachi (J)4. Maksymilian Obst (PL)5. Brent Crews (USA)6. Ołeksandr Bondariew (UA)30. Maciej Gładysz (PL)MINI1. Marcus Amand (F)2. Jamie Day (UAE)3. James Wharton (AUS)4. Theo Kekati (UAE)5. Robert de Haan (NL)6. Leyton Fourie (ZA)9. Karol Kret (PL)JUNIOR1. Tijmen van der Helm (NL)2. Sami Mequetounif (F)3. Luca Leistra (B)4. Otto Fritzler (RA)5. Sándor Nagy (H)6. Jak Crawford (USA)SENIOR1. Brett Ward (GB)2. Felix Warge (B)3. Jean Nomblot (F)4. Jordan Brown-Nutley (GB)5. Petr Běžel (CZ)6. Lauri Leppa (FIN)18. Mateusz Kaprzyk (PL)36. Jakub Greguła (PL)DD2 MASTERS1. Troy Woolston (AUS)2. Antti Ollikainen (FIN)3. Charly Hipp (F)4. Tommy Helfinger (D)5. Michael Stephen (ZA)6. Scott Howard (AUS)12. Sławomir Murański (PL)31. Tomasz Ferdin (PL)DD21. Cody Gillis (AUS)2. Mads Thomsen (DK)3. Christian Sørensen (DK)4. Xen De Ruwe (B)5. Max Fleischmann (D)6. Joey Alders (NL)13. Kacper Bielecki (PL)23. Karol Jurmanowicz (PL)