Nasi w Sienie

Na Circuito Internazionale di Siena rozegrano pierwszą rundę WSK Master Series, nowej serii organizowanej przez firmę WSK Promotion.

W zawodach z udziałem zespołu Roberta Kubicy, startowało w sumie ośmioro polskich kartingowców.

W klasie 60 Mini, wygranej przez Rosjanina Roberta Schwarcmana, Michał Kasiborski zajął 63 miejsce po wyścigach eliminacyjnych. Ostatnia, 66 lokata przypadła Hugo Häkkinenowi, 9-letniemu synowi Miki Häkkinena.

W KF3, do finału dotarł Aleksander Kowalski (26). Tomasz Czajkowski zajął 46 miejsce po wyścigach w grupach, uzyskując kolejno 9, 23, 11 i 29 lokatę.

Piotr Dobija zajmował 11 miejsce po eliminacjach KF2 (4-6-8), jednak w prefinale miał wypadek po starcie. W finałowym wyścigu, kierowca zespołu RK Kart finiszował na 24 miejscu. Filip Tomporek (3) i Hubert Ptaszek (6) z Artur Chmielewski Racing, awansowali z repasażu. W wyścigu ostatniej szansy odpadli Małgorzata Rdest i Jakub Dalewski. Ptaszek ukończył finał jako dwudziesty i najlepszy z Polaków.

Finał KZ2 wygrała 15-letnia Holenderka Beitske Visser, startująca z czwartego rzędu. W punktacji prowadzi Marco Zanchetta - zwycięzca prefinału, drugi w finale.