Nicolaj na bis

Na Hunsrückringu, torze na lotnisku w Hahn pod Frankfurtem, zakończono kartingowe mistrzostwa Niemiec.

Tytuły zdobyli dwaj Duńczycy i Francuz. Nie startowali Igor Waliłko i Daniel Fuchs. Jakub Śmiechowski - 15 w czasówce DKM, 18 po wyścigach w grupach, zajął 23 miejsce w sprincie, piętnaste w finale.

Tegoroczny mistrz Europy w KF2, Nicolaj Møller-Madsen sięgnął również po prymat w Deutsche Kart Meisterschaft. 17-latek jeżdżący w fabrycznym teamie Energy Corse, drugi raz z rzędu triumfował w DKM. Nicolaj szykujący się do sezonu 2011 w single-seaterach, zaliczył nieudane zawody na Hunsrückringu. Wyrzucony z toru, stracił trzecie miejsce w finale. Podobnie jak w Wackersdorfie, obydwa wyścigi wygrał Marvin Kirchhöfer z DP Racing.

Bohaterem rundy DSKM był mistrz Europy w KZ2, Paolo De Conto. Kierowca Energy Corse liderował w sprincie od startu do mety, a w finale pokonał o 0,975 sekundy Manuela Renaudie, tegorocznego mistrza Niemiec. W DJKM, po komplet punktów sięgnął Christian Sørensen z Solgat Motorsport, który przyjechał do Hahn już pewny tytułu.