Nie tylko dla facetów

Aż 74 zawodników wystartowało w 5 i 6 rundzie ROK Cup Poland, które odbyły się na kartodromie w Bydgoszczy.

Co ciekawe, w kategorii Senior ROK dwa wyścigi wygrała Idalia Czarnocka, która okazała się szybsza od swoich kolegów kartingowców.Tradycyjnie już najliczniejszą obsadę miała kategoria Mini ROK, w której rywalizowało 27 zawodników. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień zawodów zdominował Jan Galeja (A. Leszczyński), który w pięknym stylu wygrał wszystkie cztery wyścigi i zdobył komplet punktów do klasyfikacji Pucharu. Podczas 5 rundy za zawodnikiem z Gostynia sklasyfikowano Kamila Donicza (MotoKlub Radom) i Bartosza Paziewskiego (A. Kujawsko-Pomorski), natomiast w podsumowaniu 6 rundy ponownie Donicza oraz Macieja Szyszkę (A. Morski). W punktacji po sześciu rundach prowadzi Donicz (326 pkt.) przed Szyszką (308) i Galeją (296).Kilka ciekawych pojedynków oglądano w kategorii Junior ROK. Niestety, na starcie zabrakło Jana Antoszewskiego (A. Wielkopolski), który podczas treningu w wyniku kolizji z jednym z rywali doznał kontuzji ręki. Dwa zwycięstwa w 5 rundzie tej kategorii odniósł Marcel Jastrzębowski (A. Morski). Za nim zostali sklasyfikowani Mateusz Pyłka (A. Polski) i Wiktor Weleziński (BTM Bydgoszcz). W powtórce dwukrotnie najszybszy był Pyłka przed Szymonem Szyszką (A. Morski) i Jastrzębowskim. Najwięcej punktów (293) po sześciu tegorocznych rundach zgromadził jednak Jakub Masztalerz (A. Leszczyński), który o 2 punkty wyprzedza Michała Kasiborskiego (A. Kujawsko-Pomorski). Trzecią lokatę zajmuje Mateusz Pyłka (253 pkt.).W Senior ROK doszło do małej niespodzianki. Pod nieobecność startującego za granicą lidera klasyfikacji, Jana Krencisza (A. Wielkopolski), dwa wyścigi 5 rundy wygrała Idalia Czarnocka (A. Rzemieślnik), która tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę zajął Mateusz Witkowski (A. Toruński), a trzecią Mikołaj Kaczmarek (A. Wielkopolski). Następnego dnia jedyna dama w tej kategorii ustąpiła miejsca jedynie Mateuszowi Witkowskiemu, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Jakub Korbela (A. Radomski). W punktacji prowadzi Krencisz (295 pkt.) przed Witkowskim (290) i Kaczmarkiem (269). Idalia Czarnocka (163) zajmuje piąte miejsce.W kategorii Super ROK pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Wojciech Stadnik (WalRav), za którym sklasyfikowano Adriana Marcinkiewicza (A. Duet Zielona Góra) i Sławomira Murańskiego (TMSM Sparta Wrocław). W pierwszym wyścigu 6 rundy ponownie najszybszy był Stadnik, ale w drugim biegu triumfował Murański i to on został zwycięzcą po podsumowaniu dnia. Drugie miejsce przypadło Stadnikowi, a trzecie Marcinkiewiczowi. W tabeli punktowej Murański (334 pkt.) wyprzedza Stadnika (313) i Marcinkiewicza (243).Rywalizacja w kategorii dla najmłodszych zawodników – Baby ROK przebiegała pod dyktando Oliwiera Pyłki (A. Polski), który podobnie jak Jan Galeja w Mini ROK, wygrał wszystkie cztery wyścigi. W klasyfikacji pierwszego dnia drugą lokatę wywalczył Aleksander Klimaszewski (ST Racing Koszalin), a trzecią Kamil Grabowski (Hawi Racing Team), natomiast w podsumowaniu 6 rundy obaj zawodnicy zamienili się miejscami. Pyłka (346 pkt.) jest także liderem klasyfikacji punktowej, a kolejne miejsca zajmują Klimaszewski (295) i Grabowski (276).Następne dwie rundy ROK Cup Poland odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Toruniu.