Niesamowita Małgosia

Pierwsza i druga runda Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski odbyła się w miniony weekend na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie.

Rywalizację o tytuły rozpoczęto w kategoriach KF2 i KF3, a także w Junior ROK, ROK 125 i Super ROK. Pogoda dopisała i obyło się bez deszczu. Gośćmi zawodów byli znana piosenkarka Urszula Dudziak oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, młodszy inspektor Piotr Puchała. Najpierw podziwiali zmagania na torze, a następnie wręczali zawodnikom nagrody i puchary. Mieli także dzięki uprzejmości organizatorów, okazję posmakować kartingu w czasie jazdy na torze.

W kategorii KF2 na starcie stanęło sześciu zawodników. Niesamowitą klasę pokazała Małgosia Rdest, która obecnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Podczas niedzielnych finałów nie dała rywalom szans i prowadziła od początku do końca wyścigu. W KF3 wystartowało ośmiu zawodników. Klasę zdominował Michał Grzyb, który znajduje się na czele klasyfikacji przed Aleksandrem Kowalskim. W Młodzik 60 obydwie rundy wygrał Janek Krencisz.

Kategorię Super ROK zdominował Gracjan Ambrozik, który wygrał sobotnią i niedzielną rundę. W Pucharze ROK 125 Hubert Cebulski – wielokrotny zwycięzca Pucharu tym razem musiał zmierzyć się z Bartłomiejem Mireckim, który po rundzie prowadzi w klasyfikacji. W Junior ROK w obu rundach triumfował Karol Lubas. Najliczniejsza grupa 23 zawodników pojawiła się w klasie Mini ROK. Najszybszy okazał się Marcel Grudziński, który wygrał dwie rundy. Z pucharu Easykart pozostała tylko kategoria dla najmłodszych E60. Obie rundy padły łupem Mikołaja Cegielskiego.

Gosia Rdest: - Co prawda, stawałam już na podium, ale nigdy nie na najwyższym jego stopniu. W Starym Kisielinie miałam okazję podziwiać z niego widok za wygraną w KF2. Strasznie jestem szczęśliwa z tego powodu i mam nadzieję, że ta szczęśliwa passa będzie trwać dłużej. Bardzo dziękuje teamowi LC Racing za przygotowanie karta.

Marcel Grudziński: - Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zawodów w Starym Kisielinie. Wygrałem pierwszą i drugą rundę, ale muszę przyznać, że nie było to łatwe, ponieważ moi rywale to znakomici kierowcy. Dziękuję rodzicom za wsparcie oraz Jastrzębski Racing za serwis.