-
-

Nieudany weekend Basza

17 kwi 2011, 21:36

Karol Basz spadł na ósme miejsce w WSK Euro Series po nieudanym weekendzie na Circuito do Algarve.

Krakowianin zdobył tylko 5 punktów - za 8 miejsce w pierwszym finale KF1. Dwa zwycięstwa odniósł Nyck de Vries, 16-letni protegowany McLarena. Nad karierą Holendra czuwa Anthony Hamilton, ojciec Lewisa z F1.

Ósmy w kwalifikacjach, szósty w Super Pole, Basz ukończył pierwszy wyścig kwalifikacyjny na 8 miejscu. W drugim uczestniczył w kolizji i po wyścigach w grupach zajmował 16 lokatę. Pierwszy finał przyniósł awans Basza na punktowaną, 8 pozycję.

Deszczowa niedziela rozpoczęła się bardzo obiecująco. Basz zajął czwarte miejsce w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym, drugi wygrał i rozpoczynał finał z drugiego pola. Kierowca zespołu Roberta Kubicy zmierzał na podium, jednak na 3 okrążenia przed metą jeden z rywali uderzył Basza. Kart Karola wykonał półobrót i został trafiony przez nadjeżdżających rywali.

- Niestety, nie tak sobie wyobrażałem te zawody - mówi Karol Basz. - Treningi pokazały, że powinniśmy być w stanie walczyć o najlepsze pozycje. Przez dwa pechowe zdarzenia legł w gruzach całkiem niezły weekend, z którego mogłem wywieźć sporo punktów. Takie jednak są wyścigi i mam nadzieję, że podczas kolejnych zawodów, a w szczególności Mistrzostw Świata, będę miał odrobinę więcej szczęścia.

W KF2, drugie miejsce przypadło Kevinowi Rosselowi, 16-letniemu Duńczykowi ze Stouby, od tego sezonu reprezentującemu zespół Roberta Kubicy.