Pech w przedfinale

Karol Dąbski z Uniq Racing, zajął 11 miejsce w klasie Seniors podczas pierwszej rundy Rotax Euro Challenge na torze w Genk.

Artur Janosz ukończył repasaż na 14 miejscu, a trzeci z polskich kartingowców, Błażej Wiśniewski z ST Racing uczestniczył w wyścigu pocieszenia i finiszował na 18 pozycji.

W trakcie zawodów panowała zmienna pogoda. W piątkowych kwalifikacjach, klasę Seniors podzielono na trzy grupy. Pierwsza z nich, w której jeździli Dąbski i Janosz, trafiła na najgorsze warunki. W efekcie czwarte miejsce Dąbskiego w grupie oznaczało dopiero 27 lokatę w łącznych wynikach.

Sobotnie wyścigi kwalifikacyjne odbywały się na suchym torze. Dąbski uplasował się na 21 pozycji zajmując kolejno 8, 14, 12 i 11 miejsce. Dzięki temu zapewnił sobie udział w finale. Artur Janosz był 40 (21, 19, 15, 16), a Błażej Wiśniewski - 76.

Przedfinały odbywały się w deszczu. Karolowi Dąbskiemu zabrakło szczęścia - jeden z rywali na okrążeniu formującym uderzył w jego tylny zderzak, co wykluczyło Dąbskiego z walki o dobrą lokatę. Po decyzji sędziów, reprezentant Uniq Racing musiał zjechać i naprawić usterkę, a to oznaczało dużą stratę. Dąbski zajął 30 miejsce i z takiego pola rozpoczynał finał. Po bardzo dobrym starcie, Karol już w pierwszym kółku przebijał się na wyższe pozycje. Ostatecznie wywalczył 11 miejsce, tym samym zdobywając cenne punkty w Euro Challenge.