Podwójny sukces CRG

Jorrit Pex odniósł w Le Mans największy sukces w karierze, sięgając po mistrzostwo świata KZ.

Kilka tygodni temu Jorrit, jeżdżący wraz z bratem Stanem w Pex Racing, wrócił do rodziny CRG. Silniki TM dla nowego mistrza świata przygotowują Jos Verstappen i Franco Drudi. Przed trzema laty Jorrit był mistrzem Europy KZ1. Holender posiada w dorobku cztery tytuły mistrza Niemiec, wygrał WSK Euro Series, Grand Finals Rotax Junior.Finał rozstrzygnął się na ostatnim okrążeniu. Na krótko prowadził Marco Ardigò, ale po kontakcie z Paolo De Conto, as Tony spadł na trzecią lokatę. Pex i De Conto ustrzelili dublet dla CRG. Ardigò ukarano doliczeniem 10 sekund za przestawiony przód karta - efekt kontaktu z Arnaudem Kozlinskim.Thomas Laurent zdobył International Super Cup w KZ2. Pedro Hiltbrand z CRG ukończył finał na trzeciej pozycji, po czym otrzymał karę 5 sekund. Za słowną reakcję na karę, Katalończyka wykluczono z finału. Paweł Myszkier - 45 w czasówce, po wyścigach eliminacyjnych wspiął się na 17 lokatę. W pierwszym półfinale był dwunasty, ale nie miał szczęścia w finałowym wyścigu.Marta García zdobyła CIK-FIA Karting Academy Trophy. 15-latka zajęła trzecie miejsce w końcowej rundzie - za Xavierem Lloverasem i Murillo Della Colettą.