Powtórka Thonona

Daniel Fuchs wystąpił w końcowej rundzie mistrzostw Europy KZ2 na Circuit Jean Brun pod Varennes.

26 w czasówce, 14 po kwalifikacjach, wrocławianin reprezentujący Joka Kart Team, zajął 19 i 20 miejsce w dwóch finałowych wyścigach. Obydwa finały wygrał Holender Kevin Jansen, a mistrzem Europy został jego kolega z zespołu Energy Corse, Francuz Tony Lavanant.

Tegoroczny mistrz Europy KZ1, Jonathan Thonon dorzucił kolejny laur do kolekcji, zdobywając Puchar Świata. Czasówka i kwalifikacje należały do Marco Ardigo, jednak as Tony nie sprostał belgijskiemu rywalowi w przedfinale i finale. Thonon rozpoczynający przedfinał z 13 pola, drugi raz z rzędu pokonał Ardigo w Pucharze Świata KZ1.

Fińscy juniorzy zdominowali mistrzostwa Europy KF3. Aaro Vainio, 14-latek z Espoo wyprzedził w finale rodaka Joniego Wimana. Na podium dotarł również Daniił Kwiat, Rosjanin jeżdżący z włoską licencją. Carlos Sainz junior finiszował na siódmym miejscu, zaś piętnastkę zamknął Eduard Cheever, którego ojciec Eddie ścigał się w F1, CART, IRL, a obecnie wystawia zespół w Grand-Am.