Rok Cup Poland - 2+3 Runda Radom

W dniach 28-29 maja , na torze kartingowym w Radomiu, rozegrane zostały następne zawody sezonu , kartingowe mistrzostwa polskiego Pucharu ROK.

Tym razem zawody odbywały się przy zmiennej pogodzie. Piątkowe treningi przebiegały na suchej nawierzchni, sobota nie była już taka przyjemna , deszczowo i zimno. Niedzielne wyścigi przeprowadzono przy ładnej słonecznej pogodzie.

Na starcie stanęła rekordowa liczba 60-ciu zawodników w czterech kategoriach ROKa.
Najliczniejszą grupą jest , jak na razie klasa Mini Rok , gdzie 28-iu małych kierowców ( 8-13 lat) , stanęło do walki o mistrzowskie punkty. Z rundy na rundę przybywa coraz to więcej chętnych do startów w Pucharze potwierdzając sensowność organizacji tego typu wyścigów.

Nieobecny na ostatnich zawodach Piotr Parys wrócił do gry wygrywając sobotnie wyścigi w klasie Mini Rok. Niedzielne zmagania były już bardziej zacięte. Dwukrotnie przerywany wyścig finałowy musiał być skrócony i zawodnicy otrzymali mniejszą ilość punktów. Tym razem zwycięsko z opresji wyszedł Marcel Grudziński. W ogólnej punktacji prowadzi Filip Wójcik przed Marcelem Grudzińskim i Jaśkiem Krenciszem.

W Junior Rok sobotę wygrał Dominik Morawski. W niedzielę swoje pierwsze zwycięstwo świętował Krzysztof Frankowski. Na razie w punktacji przewodzi Karol Lubas przed Krzysztofem Frankowskim i Dominikiem Morawskim.

W senior Rok wystartowało ponownie kilku litewskich zawodników z Juta Racing Team , co uatrakcyjniło radomską rundę. Na starcie stanął także ubiegłoroczny mistrz Jakub Głowacki . To on walczył z Hubertem Cebulskim o pierwsze miejsce na podium. Hubert Cebulski, Jakub Głowacki i Daniel Szmelcuch to pierwsza trójka sobotniego i niedzielnego podium.

W grupie Super Rok kolejne zwycięstwa zalicza Gracjan Ambrozik zgarniając komplet punktów w sobotę i w niedzielę. Daniel Zając i Arek Hudziak zapełniają sobotnie podium. Sławomir Murański , nowy zawodnik z wrocławskiej Sparty , zdobywa drugie miejsce , a Mariusz Szymczak jest trzeci w niedzielnych rozgrywkach .

Za dwa tygodnie ,18-19 czerwca, kolejna runda Pucharu ROK, także w Radomiu, gdzie zapowiadają się następni nowi startujący.